Kaja Kärner Autorallikas ERR Ken Mürk

Kuldmikrofon 2023 laureaat on Kaja Kärner

Pikaajalise silmapaistva töö ja ringhäälingu järjepidevuse kandmise eest pälvis Kuldmikrofoni sel aastal Vikerraadio legendaarne raadiohääl ja saatejuht Kaja Kärner.

Kaja Kärner alustas raadiotööd 1973. aastal ja on 50 aastat järjepidevalt seisnud hea kuulajate informeerimisel, silmaringi avardamisel ja maailma mõtestamisel. Poliitika- ja päevakajalistele teemadele Vikerraadio “Reporteritunnis” on aja jooksul lisandunud kohtumised autorisarjas “Kajalood” ja hommikused vestlused “Vikerhommikus”. Kaja Kärneri saadete loetelu ja teemade ring on väga lai, sh “Aiatark”, “Uudis+”, “Keskkööprogramm”, “Argipäev”, “Muusikaline tund”, “Tegija” jpt.

Tartu ülikooli filoloog-toimetajana lõpetanud Kaja Kärner esindab raadiotraditsioonide parimaid väärtusi kvaliteetse sisu, isikupärase hääle ja korrektse eesti keele näol. Tema selge diktsiooniga esitatud teksti on korduvalt saanud kuulata ka kõik Vikerraadio e-etteütluse tegijad.

Kaja Kärneri ajakirjanduslikku tööd on hinnatud Valdo Pandi nimelise ajakirjanduspreemiaga 2013. aastal ja Valgetähe V klassi teenetemärgiga 2017. aastal. Eesti Vaegkuuljate Liit tunnustas Kaja Kärnerit 2019. aastal Selge kõneleja tiitliga.

Kuldmikrofoni on välja antud 1996. aastast, esimesena pälvis selle Lembit Lauri. Eesti Ringhäälingute Liidu poolt ellu kutsutud auhinda antakse alates 2023. aastast välja koos Eesti Rahvusringhäälinguga.

 

Vaata ka Kaja Kärneri enda kommentaare ning meeleolukat galeriid siit: https://menu.err.ee/1609197934/galerii-kuldmikrofoni-palvis-kaja-karner