Kuldmikrofoni pälvis Allan Roosileht

Ringhäälingu 96. aastapäeva puhul jõudis täna korraga kolme raadiojaama kuulajateni pidulik otsesaade “Ringhääling 96”, mille käigus sai oma pikaajalise raadiokarjääri eest Kuldmikrofoni auhinna Allan Roosileht. 
18. detsembril möödub 96 aastat ringhäälingu algusest Eestis, traditsiooniliselt tähistasid Eesti Ringhäälingute Liit ja Eesti Rahvusringhääling seda ühissaatega, mis jõudis tänavu Kuku Raadio, Vikerraadio ja Kadi Raadio kuulajateni. Saadet juhtisid Maian Kärmas Vikerraadiost ja Brent Pere Kuku Raadiost, muusikat tegi Stefan.

Postimehe meediamajast eetrisse läinud saade tipnes järjekordse Kuldmikrofoni auhinna üleandmisega. Eesti Ringhäälingute Liidu tegevjuht Hanno Kindel ütles, et liidu liikmete vahel toimus hääletus ja võitjaks osutus Allan Roosileht.

Allan Roosileht töötas üle kümne aasta Raadio 2s, lüües selle jaama tegemistes kaasa juba 1993 aastast alates. Veelgi pikemalt oli ta ametis raadio Star FM hommikuprogrammi juhina.

Hariduselt on Allan Roosileht eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning korrektne keelekasutus on tema raadiokarjääri üks edu valemitest. 2017.aastal pälvis ta ka Selge Kõneleja auhinna.

”Ei ole kahtlust, et tegu on tõelise legendiga,” märkis Hanno Kindel. ”Kohe kui ta ome saatega Raadio 2s alustas võis tollal kuulajauuringutes näha plahvatuslikku kasvu.”